Поврзете се со нас

Македонија

„Лавовите“ ќе добијат нов предводник: Тасевски повеќе не е тренер на Македонија ЃП

Објавено

на

Македонија Ѓорче Петров загуби од Струга Трим Лум со 3-2 на денешната средба во Првата македонска лига, меч кој се покажа како последен на клупата за Жикица Тасевски.

Тасевски и Македонија ЃП одлучија да се разделат што значи дека „лавовите“ ќе имаат нов тренер за завршницата за последните четири кола во шампионатот во која целта ќе биде да се задржи сегашната позиција и обезбеди пласман во Европа.

Тимот од западната скопска населба го очекува пресметки со Пелистер, Шкупи, Шкендија и Вардар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни