Поврзете се со нас

Италија

Лаутаро промаши зицер, Фиорентина казни, ќе се играат продолженија во Фиренца (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Денеска се играат три средби од осминафиналето на Купот на Италија, а на првиот меѓу Фиорентина и Интер ќе има продолженија со оглед на тоа што регуларниот дел заврши без победник 1-1.

Гостите поведоа преку голот на Видал од пенал во 40 минута за да на стартот на вториот дел Лаутаро промаши колосална шанса, зицер за зголемување на водството. Казната стигна и домашниот тим преку Куаме во 57 израмни на 1-1.

До крајот немаше промени на резултатот со тоа што најголемата ја имаше Алексис Санчез во 80 минута.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни