Поврзете се со нас

Шпанија

Лапорта му призна на мал фан на Сосиедад: Имавме шампионска среќа (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/FCBarcelona

Барселона одигра еден од најслабите натпревари од стартот на сезоната и според сите статистички параметри требаше да загуби во Сан Себастијан, но наместо тоа, на крајот славеше со драматичен гол на Араухо во судиското продолжение.

Фудаблот повторно го покажа своето сурово лице за играчите на Реал Сосиедад кои заслужија многу повеќе од конечните 0:1, а тоа го признаа и најважните претставници од гостинскиот табор.

Чави на својата прес-конференција посочи дека Сосиедад заслужил победа и подобра среќа со оглед прикажаното на теренот, но во ист контектст се огласи и Жоан Лапорта.

Претседателот на Барселона имал време за фановите пред заминување за Каталонија, а на еден мал фан кој побарал селфи со него, му се исповедал за виденото на теренот.

– Игравте многу добро и заслуживте да победиме. Но, трите бода завршуваат кај нас, овојпат имавме шампионска среќа, – вели Лапорта.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни