Лампард се пофали со најважниот хет-трик во својот живот (Фото)

lampard-christine

Френк Лампард ја започна својата менаџерска авантура, а во оваа нова фаза од својата професионална кариера во фудбалот има голема поддршка од сопругата Кристин.

Легендарниот англиски фудбалер денеска со фановите сподели уште една важна и убава вест, а тоа е раѓањето на неговата ќерка Патрисија Шарлот Лампард.

Ова е прво дете во бракот со Кристин, но за него е трета ќерка, откако од претходно ги има Луна и Исла од врската со Елен Ривас.

Facebook Коментари