Поврзете се со нас

Германија

Лајмер во акција: Најдоброто од новото засилување на Баерн (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/RBLeipzig

Екипата на Баерн Минхен почна да прави промени во играчкиот кадар, па така ново име во нивните редови е Конрад Лајмер.

Досегашниот играч на РБ Лајпциг го прифати повикот од германскиот првак, односно како слободен играч слета на „Алијанц Арена“ со договор до 30 јуни 2027 година.

Лајмер од 2017 година е во Германија, добро го познава фудбалот во оваа земја и треба да биде квалитетно засилување за Баерн на средината на теренот. Тој одигра скоро 200 натпревари за „биковите“ (190), даде 15 голови и освои два Куп трофеи во 2022 и 2023 година.

Кондрад има 26 години што значи е на идеална возраст каде може да го покажа најдоброто од себе и тоа во великан како што е Баерн.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни