Поврзете се со нас

Свет

Кузмановски повторно дојде до место во тимот на колото во Бундеслигата (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Филип Кузмановски одново се најде во дрим тимот на колото во првата германска лига.

Кузмановски блескаше на средбата против Мелсунген на која даде шест голови и додели исто толку асистенции со што беше лидер во победата на Хановер од 29-22. Оваа негова партија не остане незабележана и се најде во најквалитетната седумка на 29. коло во Бундеслигата.

Претходно да не заборавиме Филип беше во одбрано друштво и во 27. рунда кога одигра на високо ново против Фуксе Берлин.

Брилијантниот Кузмановски се најде во тимот на колото во Бундеслигата (ФОТО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни