Поврзете се со нас

Свет

Кузмановски најрасположен за игра против Минден

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Филип Кузмановски имаше одлична партија против Минден во првата германска лига.

Кузмановски беше расположен за игра и со шест гола на кои додаде и 4 асистенции беше прв играч кај Вецлар, ама и овој негов учинок не беше доволен за домаќините да избегнат пораз од 27-25 и тоа против директниор ривал за опстанок во Бундеслигата.

Ахуанзу со девет погодоци пак беше најрасположен за игра кај победникот.

Вецлар со 11 бода е на 16 место во шампионатот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни