Поврзете се со нас

Свет

Кузмановски и Вецлар никако да се израдуваат на позитивен резултат во Бундеслигата

Објавено

на

Тимот на Вецлар на нашиот Филип Кузмановски никако се успева да оствари позитивен резултат во Бундеслигата, па така попладнево подобар од нив беше и составот на Бергишер кој славеше со 28-22.

Вецлар има само четири лигашки победи во оваа кампања, а ниту една од нив не е во оваа 2023 година што јасно говори каква е состојбата во клубот во која дел од стручниот штаб е нашиот Филип Миркуловски.

Првиот дел мина во израмнета игра (13-13), меѓутоа потоа домаќините попуштија, играа лошо во нападот и го претрпеа 18 пораз.

Кузмановски беше автор на еден гол од три обиди.

Во наредното коло Филип и колегите ќе му гостуваат на Штутгарт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни