Поврзете се со нас

Свет

Кузмановски и Миркуловски изненадени на домашен терен: Бергишер му зема мерка на Вецлар

Објавено

на

foto:www.facebook.com/HSGWetzlar

Вецлар забележа добри резултати во изминативе десеттина дена, победи над Кил и Хановер со кои на најдобар можен начин го дочека соочувањето со Бергишер и тоа на домашен терен, натпревар на кој навивачите очекуваа нов триумф, ама се случи сосема спротивното.

Имено по израмнетото прво полувреме, гостите беа подобри во вториот дел и со 16-12 дојдоа до голема победа од конечни 32-28.

Бергишер е исто тим од долниот дел од табелата и ова дефинитивно е удар за тимот на нашите Филип Кузмановски и Филип Миркуловски кој сега е на последното место во Бундеслигата.

Кузмановски беше автор на еден гол од еден обид.

Наредната рунда носи соочување со Балинген на негов терен и тоа на 20 октомври.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни