Поврзете се со нас

Свет

Кузмановски ги разигруваше соиграчите, Хановер дојде до гостинска победа

Објавено

на

Филип Кузмановски со неговиот Хановер славеше над Кобург со 33-26 во вечерашната средба од 28 коло во првата лига на Германија.

Хановер важеше за фаворит на дуелот, статус кој го потврди на теренот за 9 триумф со кој дополнително се оддалечи од местати кои водат во понизок ранг. Нашиот репрезентативец беше автор на еден гол од еден обид, но забележа четири асистенции.

Мартиновиќ со осум постигнати голови беше најфикасен поединец на мечот.

Вецлар на Филип Миркуловски претрпе изненадувачки пораз од Лемго од 27-21, популарниот Жути имаше само еден неуспешен обид за гол.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни