Поврзете се со нас

БИБЛ лига

Куманово со триумф над Берое ја заврши првата фаза во БИБЛ лигата

Објавено

на

Кошаркарите на Куманово со триумф над Куманово од 93-80 ја завршија првата фаза во БИБЛ лигата.

Македонскиот претставник одигра добар меч во кој доби во своја полза три од четирите четвртини што беше доволно за шесто славје во десеттата средба во овој дел од натреварувањето. Тројца играчи на Куманово постигнаа над 20 поени, Ливингстон даде 22, Андрејевиќ 21, додека Ѓекиќ беше автор на 22 кошеви.

Кај бугарскиот преставник двоецот Илиев-Гевин искомбинира 47 поени.

Кумановци како и ТФТ во петок ќе ги дознаат противниците за втората фаза.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни