Поврзете се со нас

БИБЛ лига

Куманово со пораз од Хапоел Холон го заврши настапот во БИБЛ лигата

Објавено

на

blank

Кошаркарите на Куманово го завршија настапот за оваа сезона во БИБЛ лигата и тоа со драматичен пораз од израелскиот претставник Хапоел Холон од 98-96.

Кумановци одиграа еден одличен натпревар во кој водеа на полувреме, водеа и по три четвртини за да во завршните десет минути малку попуштат и тоа го искористи фаворитот кој со кошот на Бурдиљон на четири седкунди до крајот се избори за славје и перфектни три од три во оваа фаза.

Отис Ливингстон со 29 поени и 14 асистенции беше најдобар поединец кај нашиот претставник, кај победникот Мекги и Сестина завршија со 15 поени.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни