Поврзете се со нас

БИБЛ лига

Куманово со пораз ја отвори новата фаза во БИБЛ лигата

Објавено

на

Кошаркарите на Куманово претрпеа пораз од Академик Пловдив од 87-70 во првиот натпревар од новата фаза во БИБЛ лигата.

Нашиот претставник одигра лошо во најголемиот дел од натпреварот, противникот беше доминантен во првото полувреме како и во завршниот период (31-18) што секако беше клучно за поразот на Куманово во оваа пресметка.

Ѓекиќ со 16 поени беше најпрецизен кај кумановици, табор во кој двоцифрени беа уште Рос со 11 и Марковски со 10 кошеви. Кај побендикот број еден беше Бачев со 24 поени.

Во следната рунда Куманово е домаќин на Хапоел Холон од Израел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни