Куманово се откажа од БИБЛ лигата (Фото)

kumanovo-karadjovski

Македонскиот кошаркарски прволигаш Куманово повеќе нема да се натпреварува БИБЛ лигата.

Оваа информација клубот ја соопшти на социјалните мрежи, а беше и потврдена и на официјалниот сајт на ова натпреварување. Причината за ваквата одлука на кумановци е намалување на финансиската подршка од страна на општината, па клубот не може да ги подмири тековните трошоци за натпреварување во лигата.

Facebook Коментари