Поврзете се со нас

Свет

Кукуловски и Брно се изборија за убедлива победа над Дукла

Објавено

на

foto:www.facebook.com/HandballBrno

Брно на македонскиот интернационалец, Дејан Кукуловски издвојува убедлива победа над Дукла Прага во битката за петтото место во Чешка.

Дејан и компанија го искористија домашниот терен и славеа со 33:29 со што се многу блиску до обезбедување на петтата позиција.

Вукичевиќ беше во прв план со десет погодоци, додека нашиот Кукуловски имаше три реализации.

На спротивната страна се истакна Тонар со шест голови.

Втората средба во Прага е закажана за 27 април.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни