Кук изведе фантастична голманска интервенција, единствениот проблем е што не е голман (Видео)

Cook-crrven

Стив Кук ги импресионираше фудбалските фанови со својата импресивна голманска интервенција на дуелот меѓу Норич и Бурнмаут, но единствениот проблем е што тој не е голман.

Дефанзивецот на Бурнмаут спречи чист гол на Норич, но поради тоа си заработи црвен картон, а Пуки го претвори пеналот во гол и победа за својот тим.

Facebook Коментари