Поврзете се со нас

Свет

Куенка ја прекина позитивната серија на Димитриевски и Синфин

Објавено

на

blank

Составот на Куенка ја прекина позитивната серија на Синфин во АСОБАЛ лигата, тим за кој настапува македонкиот интернационалец Дарко Димитриевски.

Гостите важеа за фаворити на оваа средба, а тој статус го оправдаа во вторите 30 минути кои ги реализираа со 12-8 за конечни на крајот 28-24. Ова за Синфин беше прв пораз по 16 декември, односно по пет натпревари во најсилниот шпански шампионат.

Нашиот Димитриевски немаше свој ден и даде само два гола од шест обиди.

Во следната рунда Даре и колегите ги очекува битка со Гвадалахара, екипа која е послабо пласирана на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни