Поврзете се со нас

Македонија

Кружниот напаѓач се врати во Македонија: Пролет е новиот клуб на Арсеновски

Објавено

на

foto: www.rkprolet.mk/

Филип Арсеновски е нов член на македонскиот ракометен прволигаш Тинекс Пролет.

Кружниот напаѓач изминативе неколку месеци настапуваше во Швајцарија во редовите на Амичитија Цирих, но реши да се врати дома и од пинудите кои ги имаше на маса се реши да ја прифати таа на Пролет.

Арсеновски е прво засилување за овој тим кој претходно ги продолжи договорите со голманот Данило Михаљевиќ и крилото  Давор Палевски.

Инаку Филип има собрано доста искуство играјќи на домашната сцена за Вардар 2,  Металург и вториот тим на Еурофарм Пелистер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни