Крузеиро првпат испадна од елитата, навивачите направија хаос на трибините (Видео)

cruzeiro

Бразилскиот клуб Крузеиро првпат во својата историја испадна од најквалитетната фудбалска лига во јужноамериканската земја, а навивачите направија хаос на трибините во последното коло.

Составот од Бело Хоризонте имаше катастрофална сезона која денеска ја надополни и со негатива од Палмеираш, но фановите направија голем хаос на трибините, по што натпреварот бил прекинат при резултат 0:2.

Facebook Коментари