Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Крос погоди против Интер за личен „рекорд“ , Салах ја казни подзаспаната одбрана на Милан (Видео)

Објавено

на

Тони Крос му донесе водство на Реал Мадрид на дербито со Интер во Лигата на шампионите, а голот на Германецот ги зголеми шансите на домаќинот да го освои првото место во групата.

Покрај тоа што Крос реализираше атрактивно со удар од далечина, овој погодок му донесе и едно ново лично достигнување во кариерата. Со погодокот против Интер, Крос првпат во кариерата постигна гол на две средби по ред од Лигата на шампионите.

Милан имаше водство против Ливерпул со голот на Томори, но едно невнимание на Ромањоли и одбраната, му овозможи на Салах да возврати во првиот дел за 1:1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни