Поврзете се со нас

Шпанија

Крос: Кога доаѓав во Реал посакував барем една титула…

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Тони Крос и во новата сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид, со што германскиот ветеран останува во комбинација за освојување нови трофеи со шпанскиот клуб.

Минатата сезона тој го освои шпанскиот Куп, трофеј кој беше единствен што му недостасуваше во богатата колекција, а во најновото интервју истакнал дека при доаѓањето во Мадрид имал многу скромни очекувања.

– Кога дојдов во Реал, си велев, да освојам барем една европска титула…

– Дојдов од гигант како Баерн со идеја да останам долго, да го потврдам квалитетот и да имам добри односи со клубот.

– Очекував многу, но далеку од ова што се случи, – изјавил Крос, кој со Реал освои дури четири трофеи во Лигата на шампионите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни