Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Крос испрати порака по болната елиминација од Сити од ЛШ (ФОТО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ToniKroos

Реал Мадрид беше надигран од Манчестер Сити во реванш натпреварот од полуфиналето во Лигата на шампионите, па поразот од 4-0 значеше елиминација и збогување со европската круна.

„Кралевите“ немаа одговор, немаа доволно енергија за да му се спротистават на премиерлигашот кој пак сега преку Интер ќе се обиде да дојде до првата историска титула во ова натпреварување.

Меѓутоа и покрај овој болен пораз, елиминација во таборот на Реал се убедени дека за брзо време одново ќе се вратат на тронот, па видовме пораки, изјави од голем дел од важните асови во екипата, а меѓу нив секако е и Тони Крос кој преку социјалните мрежи јасно и гласно истакна:

-Реал Мадрид ќе го возврати ударот (ќе се врати назад), -порача играчот за врска.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни