Поврзете се со нас

Европски првенства

Кристијано Роналдо се претвора во вистински очајник – Ретко кој може да поверува што направи сега

Објавено

на

Страста и желбата на Кристијано Роналдо често се претвораат во очај. Така беше и во Германија на ЕП, а последиците од неговите фрустрации сега ги почувствува и неговиот соиграч.

Фудбалската репрезентација на Португалија е елиминирана во четвртфиналето на Европското првенство. Селекцијата на „триколорите“ беше подобра од нив по изведување на пенали.

Интересно е што трагичната фигура на Португалија беше Жоао Феликс, а Кристијано Роналдо реши на свој начин да го „казни“ играчот на Атлетико Мадрид.

Имено, играчот Ал Наср го отследи својот соиграч од репрезентацијата на Инстаграм по мечот со Франција откако го промаши пеналот.

Ако го погледнеме профилот на Жоао Феликс, ќе видиме дека тој се уште го следи Кристијано Роналдо, па очигледно не му држел лутина на својот постар колега.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни