Поврзете се со нас

Англија

Кристал Палас загуби клучен играч на подолг период

Објавено

на

Рој Хоџсон се врати на менаџерската позиција во Кристал Палас и веќе стигна до својата прва победа, но денеска добил лоша вест од лекарскиот тим.

Вилфрид Заха заработил повреда поради која мора да оди на принудна пауза, што ќе биде голем хендикеп за лондонскиот тим.

Французинот се повреди на дуелот со Лестер во саботата и мораше порано да го заврши дуелот, а прегледите покажале дека ќе мора да паузира околу еден месец.

Првичните прогнози беа полоши, односно фановите стравуваа дека за него сезоната е завршена, а можеби и престојот во Палас, бидејќи во јуни му истекува договорот.

Палас е на 12. место на табелата, но со само три бода над опасната зона и јасно е дека го очекува битка за опстанок.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни