Поврзете се со нас

Македонија

Крилото Поповиќ потпиша нов договор со Металург

Објавено

на

Тимот на Металург и во наредната натпреварувачка сезона ќе смета на услугите на црногорскиот репрезентативец Милан Поповиќ.

Имено клубот од Автокоманда објави дека е потпишан нов едногодишен договор со нивниот најдобар стрелец во оваа натпреварувачка сезона (81 гол по 17 кола во шампионатот).

Покрај него претходно соработката беше продолжена со голманот Даниел Дупјачанец и пикерот Милан Лазаревски, додека потврдени беа и три нови имиња Момир Рниќ, Бранко Канкараш и Никола Потиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни