Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Крауч заборави дека е во одбрано англиско друштво во ЛШ, па ги изнасмеа сите во студиото на БТ Спорт (ВИДЕО)

Објавено

на

Фил Фоден одново беше човек на одлука и му донесе победа на Манчестер Сити против Дортмунд во Лигата на шампионите, нова победа од 2-1 која значеше пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите.

Со оглед на тоа што Фил погоди на двата натпревари тој стана петтиот англиски фудбалер кој погодил во двете средби во четвртфинале на Лигата на шампионите. Еден од тие играчи кој е дел од ова друштво е Питер Крауч, но тој заборавил дека тоа го направил во кариерата, па ги изнасмеа сите присутни во студиото на БТ Спорт.

Покрај овие двајца со ваков учинок се уште Руни, Стерлинг и Лампард.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни