Поврзете се со нас

Европски првенства

Краткометражен филм за „црвено-жолтите“ херои: Тоа што ние го сонувавме, вие го остваривте (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската репрезентација го заврши својот дебитански, историски настап на Европските првенство. На дуелите во Букурешт и Амстердам ние претрпевме три порази од селекциите на Австрија, Украина и Холандија, но оставивме позитивен впечаток и надеж дека во иднина можеме да корегираме некои работи, недостатоци и бидеме подобри, поконкурентни на ваквите турнири.

Во меѓувреме додека се уште трае еуфоријата, односно емоциите не се спаднати погледнете еден краткометражен филм за „црвено-жолтите“ посветен на патот до ЕП, ангажманот на Игор Ангеловски и минувањето на големите чекори за да дојдеме на континенталниот собит.

-Тоа што ние го сонувавме, вие го остваривте. Наши херои. Македонија никогаш нема да се предаде, -се вели на крајот на видеото.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни