,,Кралот Џејмс” и соиграчите не се снајдоа добро на официјалната фотосесија: Социјалните мрежи прегореа со ,,тролање” (Фото)

lebron-kisel

„Кралот“ Џејмс со својот потег и преминот во ЛА Лејкерс покажа дека е подготвен за нови победнички цели и за нова кошаркарска династија во Лејксер, откако последната беше предводена од Коби-Шек пред повеќе од 15 години.

Предводникот на новата ера на ,,езерџиите”, Леброн Џејмс го имаше и првото официјално обраќање со тимот, но и првата заедничка фотосесија со соиграчите.

Но, очигледно не успеаа добро да се снајдат во улогата на ,,позери”, a интернет заедницата прегреа со коментари и со ,,тролање”.

Facebook Коментари