Поврзете се со нас

Македонија

Кожув сигурен против „фенерџијата“ Црн Дрим

Објавено

на

blank

Кошаркарите на Кожув остварија очекувана победа над Црн Дрим Грин мобиле во мечот од 22. рунда во првата македонска лига.

Клубот од Гевгелија важеше за голем фаворит против „фенерџијата“ во нашиот шампионат, статус кој го потврди на теренот во салата „26 април“ со што воедно ги задржа теоретските шанси за место во плејофот.

Репрезентативецот Симоновски беше прв стрелец со 24 поени, Чампара додаде 20, а Пајиќ 17 кошеви. Кај стружани се истакна Жоао Марсело со 24 поени.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни