Поврзете се со нас

Македонија

Кожув се засили со поранешен хрватски репрезентативец

Објавено

на

Македонскиот кошаркарски прволигаш Кожув успеа да ги засили своите редови со искусниот Фран Пилепиќ.

Пилепиќ е поранешен хрватски репрезентативец кој во Гевлегија доаѓа од Иран каде имаше одлични бројки од 18,8 поени, 4 скока и 3,4 асистенции на 20 натпревари.

Низ кариерата има нстапувано и во Босна и Херцеговина, Шпанија, Италија, Литванија и Турција што значи дека носи многу кошарка со себе и ќе биде значаен адут за Кожув во натпреварувачката 2024/2025.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни