Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Ковачиќ се посрамоти со еден удар, Гвардиола го повлече од игра (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManCity

Матео Ковачиќ не може да се пофали со својата форма откако стана член на Манчестер Сити, а тоа често не се приметува поради одличните изданија на неговите соиграчи кои носат добри резултати за европскиот шампион.

Но, на вчерашниот дуел меѓу Сити и Јанг Бојс во Лигата на шампионите, Ковачиќ имаше една добра можност да постигне гол за својот тим, а неговиот удар беше многу непрецизен и ги разочара дури и неговите соиграчи.

Дел од фудбалерите на Сити се држеа за глава од изборот на удар на Хрватот, а експресно реагираше и менаџерот бидејќи неколку минути подоцна Ковачиќ е заменет со Жереми Доку.

Сити рутински го доби натпреварот со швајцарскиот тим со резултат 3:0.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни