Костовски погоди за прв пат сезонава за реми на Леувен (Видео)

jove soigraci

Македонскиот напаѓач, Јован Костовски го постигна првиот сезонски погодок во дресот на Леувен со кој му донесе бод на својот тим на домашен терен против Бершот Вирлјик во втората белгиска лига.

Костовски влезе во игра во 73 минута, а во 87 се најде на вистинско место и биеше прецизно со нога за конечни 1-1. Леувен со 46 бода е на второто место на табелата по 27 рунди.

Facebook Коментари