Костоски и Питешти супериорни против Галати

ace

Тимот на Питешти од кој дел е македонскиот репрезентативец Александар Костоски издвојува убедлива победа од 30 разлика над составот на Галати (103-73) во романскиот шампионат.

Се беше решено во првиот дел кога домаќините направија предност од 33 разлика (64-31), по што вторите 20 минути беа чиста рутина. Костовски овој пат имаше скромен учинок од 8 поени, 2 скока и 5 асистенции за 26 минути минати на паркетот.

Питешти со учинок од 9 победи и 5 порази е на 5 место на табелата.

Facebook Коментари