Поврзете се со нас

Одбојка

Костиќ ново име во екипата на Џио Струмица

Објавено

на

Џио Струмица продолжува да кради што подобра, поквалитетна и поконкурентна екипа за новата сезона, а најновиот потег на македонскиот прволигаш е доведувањето на Лука Костиќ.

Костиќ е еден од најперспективните млади македонски одбојкари кој во Струмица доаѓа од таборот на Будуќност од Подгорица. Со неговото доаѓање ќе се засили позицијата примач кај најуспешната македонска екипа во последната деценија што е особено значајно пред сезоната во која што клубот сака двојна круна во домашните натпреваррување, но и достоинствен настап на меѓународната сцена.

Освен Лука тимот на Џио Струмица за нареднава сезона ги доведе Владо Милев и Васе Михаилов, продолжена беше соработката со Тиме Ричлиев, Славе Наков, Филип Николовски, Ристо Николов и Марјан Урдов, а професионален договор добија талентираните Филип Савовски, Горан Грчев и Бојан Стојанов.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни