Поврзете се со нас

Европски купови

Костески со Топ 5 погодок, а Ѓорѓески со Топ 5 одбрана во Лига Европа (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонските ракометни прволигаши Еурофарм Пелистер и Металург имаа настапи во Лига Европа, коло по кое ЕХФ ги одбра најдобрите, а на листите има место за двајца наши ракометари.

Голманот на Металург, Даниел Ѓорѓески со својата интервенција на дуелот против Висла Плоцк се најде на петтото место на најдобрите одбрани во оваа рунда.

Од друга страна пак репрезентативецот на Македонија и член на Пелистер, Никола Костески го има третиот најатрактивен гол кој го постигна во битката против ГОГ Гудме.

ОВДЕ можете да ја погледнете мајсторијата на Костески.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни