Поврзете се со нас

Свет

Костески скромен во поразот на Линц

Објавено

на

blank

Македонскиот интернационалец, Никола Костески имаше скромен учинок во поразот на неговиот Линц од Грац (33-27) во австрискиот ракометен шампионат.

Во групата за опстанок домашниот тим се покажа како подобар, ги доби двете полувремиња (19-14, 14-13) и дојде до важен триумф и два бода.

Костески даде два гола од пет обиди за гостите кои во следната рунда ги очекува пресметка со Барнбах, тим кој во оваа нова фаза исто го загуби првиот натпревар од Брегенц со 26-23.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни