Поврзете се со нас

Свет

Костески продолжува, Крстевски си заминува од Линц

Објавено

на

Македонските интернационалеци, Никола Костески и Горан Крстевски оваа сезона играа заедно во дресот на австрискиот прволигаш Линц, но тоа нема да биде така во натпреварувачката 2020/2021.

Имено десното крило брилјираше во австрискиот шампионат, клубот беше задоволен од него, па беше постигнат договор за нова соработка. Од друга страна пак бекот Крстевски е во потрага по нова средина, односно по една година си заминува од Австрија.

Која ќе биде следната дестинација на поранешниот член на Металург и Еурофарм Пелистер, се уште е познато иако веќе има некои понуди на негова адреса.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни