Поврзете се со нас

Свет

Костески одличен во победата над Брегенц

Објавено

на

Македонскиот интернационалец, Никола Костески имаше голем придонес во победата на Линц над Брегенц во плеј-аут натпреварувањeто во австрискиот ракометен шампионат.

Домаќините се изборија за славје од 34-30 и тоа во средба во која како клучно се покажа второто полувреме кое Никола и компанија го реализираа со 19-15.

Токму Костески беше меѓу најрасположение играчи со шест гола од седум обиди или поточно беше втор стрелец на пресметката зад неговиот соиграч Кислингер со седум погодоци.

Линц го заврши овој дел на четвртото последно место на табелата со вкупно седум освени бодови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни