Поврзете се со нас

Свет

Костески и Плзен со победа го заокружија првиот дел од шампионатот

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/TalentPlzenOfficial

Талент Плзен на Никола Костески со победа над Копривнице од 30-27 го закружија првиот дел од шампионатот во Чешка.

Ова за составот на Плзен беше 23. славје во 26. коло со што го потврдија првото место во лигата со 47 бодови, односно еден повеќе од Ловосице. До најновото триумф Никола и компанија дојдоа со пресврт во второто полувреме (17-13) со што на идеален начин ја заокружија оваа седмица со оглед на тоа што пред неколку дена го освоија трофејот во Купот.

Македонското крило даде четири гола, најефикасен беше Нејдл со седум погодоци.

Сега следува она вистинското, па Костоски и колегите ќе се обидат да ја задржат формата и дојдоа и до лигашкиот пехар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни