И кошаркарите знаат да пеат: Антиќ ги презентираше вокалните способности (Видео)

pero

Македонскиот интернационалец во редовите на Црвена Звезда,Перо Антиќ по  поразот во кошаркарскиот Куп на Србија од лутиот ривал Партизан со резултат од 75-81, реши утеха да најде во песната.

Тој беше уловен како се забавува и како пее песни во еден ресторан, каде свирачите му свиреа на увце.

Но, сепак, Антиќ, не остана мирен и реши да ги покаже своите пејачки способности, придружувајќи им се на песната.

Facebook Коментари