Поврзете се со нас

Македонија

Кошаркарите на МЗТ Скопје тренираа на отворено

Објавено

на

Кошаркарите на МЗТ Скопје го искористија денешното време и тренираа на отворено на едно од неколкуте кошаркарски игралишта во општина Аеродром.

Забраната за тренинзи се уште стои и „металците“ не можат да се вратат во сала поради пандемијата со коронавирсот, меѓутоа тие на отворено одработија некои вежби за да полека се вратат во ритам по долгата пауза, односно да ја почувствуваат топката.

Воедно од таборот на „штрковите“ објавија дека тие биле внимателни, придржувајќи се кон сите препораки, држење растојание и дезинфекција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни