Поврзете се со нас

Репрезентација

Кош за ерупција на публиката: Тројката на Мекиќ од преку половина терен со звукот на сирената (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската кошаркарска селекција се избори за тешка, но супер значајна победа над Данска од 74-71 во претквалификациите за Европското првенство во 2025 година.

Многу борба се водеше во Гевгелија, ние постојано го бркавме водството на противникот, се изборивме за продолжение во кое бевме подобри за четврта победа во исто толку мечеви во овој циклус. Во главна улога беше новиот наш плејмејкер Ти-Џеј Шортс кој уфрли 33 поенисо 3 скока и 6 асистенции, но кога е во прашање потегот на мечот тој беше дело на Адем Мекиќ.

Мекиќ уфрли само три поени, но истите беа специјални од преку половина терен со звукот на сирената на крајот на третата четвртина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни