Поврзете се со нас

Македонија

Коронавирусот одложи две средби од кошаркарското првенство

Објавено

на

Викенд во колото во македонското кошаркарско првенство ќе биде посиромашно за два натпревара, кои се одложени поради позитивни тестови на ковид-19 во екипите учесници.

Комесарот за натпреварување Александар Милојевиќ најпрвин го одложи дуелот меѓу Феникс и Пелистер, за нешто подоцна да стане јасно дека викендов нема да играат и Ангели и Работнички.

Македонската кошаркарска федерација потврди дека Работнички пријавил четири позитивни случаи во ростерот, па оваа средба ќе биде одиграна во термин кој ќе им одговара на двата тима и ќе биде дополнително потврден.

Според најновите случувања, утре на распоредот остануваат средбите Навико Академија ФМП-Кожув, ТФТ-Куманово, Гостивар-МЗТ Скопје Уни Банка и МЗТ Скопје-Еуро Никел.

Натпреварот меѓу Феникс и Пелистер е презакажан за 2. март од 20:30 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни