Поврзете се со нас

Боречки спортови

Кори Сандхаген му подели брутален нокаут на противникот на УФЦ борбата во Лас Вегас (Видео)

Објавено

на

blank

28 годишниот американски УФЦ борец, Кори Сандхаген го додели еден од најубавите нокаути кои сигурно ќе конкурира за нокаут на годината по синоќешната борба против Франки Едгар.

Во УФЦ вечерта одржана во Лас Вегас, Сандхаген со голено сензационално го нокаутираше искусниот Френки Едгар за кого продолжува падот во формата откако претрпе нов неочекуван пораз.

Сандхаген по само 28 секунди од борбата изведе феноменален потег и со колено го нокаутираше 39 годишниот Едгар кој остана неподвижно да лежи на подот.

По овој пораз за Едгар се доведува во прашање неговото продолжување во октагоинте затоа што ова беше негов трет неуспех на последните четири борби во кои се соочил со своите противници.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни