Кореографијата на фановите на Реал Мадрид со посебна симболика

vamos-real1

Навивачите на Реал Мадрид подготвија специјална кореографија за натпреварот на нивните миленици против ПСЖ, а главна ѕвезда на неа беше тенискиот ас Рафаел Надал.

„Вамос Реал“ беше главната порака, а покрај тоа што Надал е голем фан на Реал, вториот дел од симболиката секако е фактот што токму шпанскиот тенисер е рекордер според бројот на освоени титули на Ролан Гарос. кој пак се одржува во Париз.

Facebook Коментари