Поврзете се со нас

Шпанија

Кореа си поигра со одбраната на Бетис, Атлетико влезе во победничка серија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/RoyNemer

Атлетико Мадрид влезе во посакуваната форма и ритам во Примера каде вечерва прокнижи нов триумф и тоа во пресметката со Бетис.

Домаќините беа упорни до самиот крај, а тоа им донесе резултат, минимална победа од 1-0 за која се погрижи аргентинскиот репрезентативец Анхел Кореа. Џокерот на Диего Симеоне влезе во игра во второто полувреме за да во 86 минута има момент на инспирација, си поигра со противничкиот тим и стрела на вистинското место за ерупција на „Ванда Метрополитано“.

Ова за „колчонеросите“ е четврти триумф во низа со кој дојдоа до 54 бод во шампионатот со кој се на третата позиција во Ла Лига.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни