Поврзете се со нас

АТП

Контроверзниот Бублик ги шокираше тениските фанови со потег во финалето во Мец (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/OpenSuddeFrance

Александер Бублик стигна до финалето на АТП турнирот во Мец, но таму загуби од Италијанецот Лоренцо Сонего со 2:0 во сетови.

Казахстанецот е познат по контроверзните потеги и сервисите под рака за време на мечевите од АТП серијата, а сега отиде чекор понатаму со уште едно шокантно решение.

Тениските фанови кои го следеа мечот и публиката во Мец не можеа да поверуваат што видоа од репертоарот на Бублик, а самиот тенисер се изнасмеа за тоа што го направи откако го загуби поенот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни