Поврзете се со нас

Англија

Контроверзната судиска одлука го испровоцира: Халанд беснееше на теренот, па продолжи на социјалните мрежи

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManCity

Ерлинг Халанд реагираше најжестоко на одлуката на судијата Сајмон Хупер да го прекине нападот на Манчестер Сити, во кој Џек Грилиш излезе сам пред голманот на Тотенхем, а не се смири и откако замина во соблекувалната.

Норвежанецот доби жолт картон за протестите иако беше јасно дека судијата не постапи најкоректно во оваа ситуација и индиректно го оштети домашниот состав и бесен замина во соблекувалната, а во сличен стил продолжи и на социјалните мрежи.

Откако го прегледал видеото, на кое се гледа дека Хупер дава предност, па веднаш потоа го прекинува нападот, на голгетерот на Сити очигледно ништо не му е јасно па го објави видеото со краток коментар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни