Поврзете се со нас

Англија

Конте со зајадлива порака до Тухел: Среќа што не те видов (Видео)

Објавено

на

Стратегот на Тотенхем, Антонио Конте во доцните часови во текот на вчерашниот ден ја продолжи „војната“ со неговиот колега, Томас Тухел.

По крајот на натпреварот на „Стемфорд Бриџ“ зовреа страстите меѓу двајцата тренери кои влегоа во клинч кој за малку можеше да прерасне и во физичка пресметка.

И кога се мислеше дека „главите оладеа“, на социјалните мрежи се огласи Антонио Конте кој го прозва својот колега од Челси.

– Среќа што не те видов. Ќе беше засужено да те сопнев, -напиша Тухел притоа објавувајќи видео од прославата на Тухел при погодокот кој го постигна Рис Џејмс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни