Поврзете се со нас

Италија

Конте ги договорил сите детали и во понеделник ќе биде промовиран во новиот клуб

Објавено

на

Foto:twitter.com/SpursOfficial

Антонио Конте му се враќа на фудбалот и тоа со ангажман во редовите на веќе поранешниот италијански првак, Наполи.

Трофејниот италијански тренер долго беше без ангажман, не прифати многу понуди поради различни причини, а сега ги договорил сите лични услови со Наполи.

Претседателот Аурелио Де Лаурентис по секоја цена сакаше да го ангажира Конте и поради тоа не ги комплицирал преговорите, излегувајќи во пресрет на барањата на тренерот во однос на одредени имиџ права кои досега беа проблематични.

Конте веќе ги комплетирал сите детали во преговорите и ќе биде претставен како нов тренер на Наполи во понеделник.

Наполи имаше негативна сезона по освојувањето на титулата, а во истата направи и три тренерски смени.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни